Montaż (końcowy)

Inteligentna komunikacja między ludźmi a maszynami.

W złożonym świecie ręcznych, półautomatycznych i całkowicie automatycznych linii montażowych jako eksperci czujemy się najlepiej. Nasz zespół ds. inżynierii działa w sposób bezpośredni lub pośredni, wspierając partnerów w całym złożonym procesie danego systemu montażowego.

Tworzenie idealnych czujników jest naszą pasją od lat. Jesteśmy w tym absolutnym liderem. Od przełączników SENSORswitch i czujników optycznych po technologię sygnalizacyjną i pomiar poziomu napełnienia. Zamówienie nie jest po prostu przetwarzane.

Analizujemy lokalizację, dostrzegamy każdy szczegół potrzebny do zwiększenia wydajności i dostosowujemy nasze produkty idealnie do naszych ustaleń. Od wstępnego montażu modułu i jego testów, aż po końcową instalację. Nasze doświadczenie pokazuje, że im bardziej otwarta współpraca, tym lepszy wynik.

Przełącznik SENSORswitch

PIERWSZY SYSTEM MRK OD KUKA SYSTEMS W BMW W DINGOLFING.

Pracownicy fabryki BMW w Dingolfing mają nowego, bardzo wydajnego kolegę. Kole©ę, który odciąża pracownika fizycznego - zwłaszcza w monotonnej i wymagającej fizycznie pracy. Chodzi tutaj o lekkiego robota LBR iiwa od KUKA. Tam, gdzie kiedyś sam pracownik musiał podnosić i mocować ciężkie elementy montażowe do przekładni przedniej osi, teraz w dużej mierze wspiera go robot doskonale sprawdzający się w ciasnych przestrzeniach. Co więcej, nie trzeba stosować barier ochronnych.

Na potrzeby współpracy człowiek-robot (MRK) firma KUKA Systems zaprojektowała robota zajmującego niezwykle mało przestrzeni roboczej wyposażonego w system z zawieszeniem, który można zintegrować z istniejącą linią produkcyjną bez konieczności przeprojektowywania.


+ Szczegóły produktu