Automatyczne stanowisko do klejenia z wykorzystaniem czujnika laserowego firmy CAPTRON

 

Firma Aumatic i jej zespół specjalistów w branży projektowania i budowy maszyn oraz linii montażowych, postawili sobie za zadanie opracowanie nowoczesnego stanowiska do klejenia elementów. Wyzwaniem było zapewnienie precyzyjnej kontroli nad procesem klejenia, co wymagało niezawodnego narzędzia do kontroli igły i ewentualnej jej kalibracji. W odpowiedzi na te potrzeby, Aumatic zdecydował się wykorzystać zaawansowany czujnik laserowy firmy CAPTRON.

Wyzwanie


Klejenie elementów wymaga niezwykłej precyzji, ponieważ nawet niewielkie odchylenia mogą prowadzić do wadliwych produktów i strat na produkcji. Kontrola pozycji igły nakładającej klej była kluczowa dla zapewnienia wysokiej jakości i efektywności procesu. W związku z tym, konieczne było znalezienie niezawodnego narzędzia do kalibracji, które zapewni precyzję na każdym etapie produkcji.
 

Rozwiązanie


Firma Aumatic Sp. z o. o. postawiła na wykorzystanie precyzyjnego narzędzia do kalibracji - laserowego czujnika TCP firmy CAPTRON. Ten zaawansowany sensor umożliwił precyzyjną kontrolę pozycji igły klejącej, eliminując potencjalne błędy i zapewniając optymalne warunki pracy. Dzięki temu rozwiązaniu, zespół inżynierów mógł być pewien, że każdy produkt będzie klejony z niezwykłą precyzją i skutecznością.

Wyniki


Dzięki współpracy z firmą CAPTRON, Aumatic osiągnęło znaczące rezultaty:

  • Poprawa precyzji

Wykorzystanie czujnika laserowego pozwoliło na dokładną kontrolę pozycji igły, co przyczyniło się do znaczącej poprawy precyzji procesu klejenia.

  • Zwiększenie efektywności

Automatyczne stanowisko do klejenia, oparte na technologii CAPTRON, działało wydajniej i sprawniej, co przekładało się na optymalizację czasu i kosztów produkcji.

  • Bezpieczeństwo 

Dzięki precyzyjnemu czujnikowi laserowemu, ryzyko błędów i wadliwych klejeń zostało znacznie zredukowane, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa procesu.

Podsumowanie


Wprowadzenie automatycznego stanowiska do klejenia z wykorzystaniem czujnika laserowego firmy CAPTRON okazało się idealnym rozwiązaniem. Firma nie tylko osiągnęła precyzję i efektywność w procesie produkcji, ale także podniosła jakość swoich produktów. To doskonały przykład na to, jak współpraca między firmami może przyczynić się do rozwoju nowoczesnych rozwiązań technologicznych w przemyśle!

Precyzyjna kontrola i kalibracja.


"Czujniki laserowe firmy CAPTRON, świetnie sprawdzają się przy kontroli oraz kalibracji narzędzi robotów i manipulatorów"
- Tomasz Bajan, Aumatic Polska