PHILIP BELLM
Chief Executive Officer (CEO)

Philip Bellm jest prezesem zarządu firmy CAPTRON i odpowiada za strategię oraz rozwój przedsiębiorstwa, jak również za obszar marketingu i sprzedaży, finansów i IT oraz łańcuch dostaw.

Jego kariera zawodowa w przedsiębiorstwie rozpoczęła się w roku 2000 od praktyki zawodowej na stanowisku elektromechanika. W kolejnych latach pracował w wielu działach, zajmując się marketingiem, sprzedażą oraz rozwojem produktów. Mieszkał i studiował w Ameryce Północnej, skąd powrócił do Niemiec w roku 2006 i zakończył kontynuowane równocześnie z pracą zawodową studia na kierunku administracji biznesowej. Jak menedżer ds. produktów i klientów kluczowych zajął się tworzeniem koncepcji oraz dalszym rozwojem generacji produktów SENSORswitch.

W roku 2011 młody wizjoner objął kierownictwo działu sprzedaży, a w roku 2012 marketingu i nadał przedsiębiorstwu zdecydowanie międzynarodowy kierunek ekspansji. W 2012 roku założył oddział w Chinach, a w 2017 filię w USA, zaś w roku 2020 w Polsce, jako punkt sprzedaży na Europę Wschodnią. Jednocześnie w wyniku strategicznego nastawienia na rozwiązania cyfrowe, utworzone zostało w tym samym miejscu centrum kompetencyjne w zakresie rozwoju oprogramowania. W roku 2016 Philip Bellm został jako przedstawiciel drugiej generacji partnerem zarządzającym w rodzinnym przedsiębiorstwie, zanim przejął w roku 2021 zarząd firmy.

„Innowacja, kreatywność, wizje i odwaga dążenia do zmian to siła napędowa naszego rozwoju i sukcesu.”

+ CAPTRON - na świecie

REINHARD BELLM
Założyciel firmy i Chief Technical Officer (CTO)

Jako założyciel firmy CAPTRON i szef jej obszaru technicznego Reinhard Bellm jest jednocześnie ekspertem w dziedzinie techniki, innowatorem i mentorem. Odpowiada za obszary produkcji, rozwoju produktów oraz zarządzania innowacjami.

Jako mistrz w zakresie elektromechaniki i inżynier sprzedaży pracował przez wiele lat dla znanych producentów czujników w Niemczech i zdobył wiedzę techniczną w dziedzinie rozwoju i produkcji czujników pojemnościowych. W roku 1983 rozpoczął własną działalność, zajmując się produkcją i sprzedażą czujników poziomu napełnienia do zastosowań w automatyce przemysłowej. W trakcie całej swej kariery zawodowej Reinhard Bellm wprowadził na rynek wiele wynalazków, rejestrował z powodzeniem patenty i wykorzystywał swą wiedzę z korzyścią dla przedsiębiorstwa.

W latach 2003, 2006 i 2017 otrzymał nagrodę Rządu Bawarii na Międzynarodowych Targach Rzemiosła w Monachium za swe szczególne osiągnięcia oraz innowacje. Reinhard Bellm stworzył przy tym w firmie CAPTRON podwaliny pod jej kluczowe kompetencje oraz największe atuty w dziedzinie indywidualnych oraz innowacyjnych rozwiązań czujnikowych, które mają decydujące znaczenie dla sukcesu jej obecnej oferty produktów.

„Dostarczamy naszym klientom rozwiązania, oferując naszą całą wiedzę i umiejętności w celu stworzenia dla nich specjalnych rozwiązań.“

+ CAPTRON – produkty

PETRA BELLM
Chief Human Resources Officer (CHRO)

Petra Bellm kieruje działem personalnym i odpowiada za obszary zarządzania personelem, rozwoju pracowników, jak również za zarządzanie ochroną zdrowia na poziomie przedsiębiorstwa.

Od swych początkowych lat w firmie ma istotny wkład w tworzenie struktury organizacyjnej firmy CAPTRON. Jako prokurentka, a od roku 1990 partner zarządzający, przejęła w roku 2006 stery działu personalnego, finansów oraz IT i rozwijała je z powodzeniem w kolejnych latach. W roku 2016 przekazała dział IT, a w roku 2020 dział finansowy swojemu synowi, Philipowi Bellmowi. Dzięki swemu zorientowaniu na przyszłość i nowoczesnemu sposobowi myślenia tworzyła konsekwentnie standardy, które wyróżniają firmę CAPTRON do dziś jako nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwo.

Dobre samopoczucie wszystkich pracowników i społeczne oraz komunikacyjne poczucie wspólnoty mają dla Petry Bellm bardzo szczególną wartość, o którą troszczy się z oddaniem jako dyrektor zarządzający ds. personalnych. Przede wszystkim dba ona w CAPTRON o szczerą i przyjazną dla pracowników kulturę organizacyjną, która jest doceniana w całym przedsiębiorstwie.

„Jako firma rodzinna pojmujemy siebie jako przedsiębiorstwo z sercem, a miejsce pracy jest częścią naszego życia. Wspólnie sprawiamy, że CAPTRON to miejsce, gdzie każdy może czuć się dobrze.“

+ CAPTRON – oferty pracy i kariera