Najczęściej zadawane pytania

Czy istnieją instrukcje dotyczące regulacji sondy typu VA-2014?

Tak, nasi klienci otrzymają również instrukcje konfiguracji dostarczane w komplecie. Możesz także pobrać instrukcję online. Wystarcz, że klikniesz tutaj!
 

Czy istnieją instrukcje regulacji sondy typu VA-234?

Oczywiście! Nasi klienci otrzymają również instrukcje konfiguracji dostarczane w komplecie. Możesz również pobrać instrukcję online. Wystarczy, że klikniesz tutaj!

Czy istnieją instrukcje dotyczące regulacji sondy VA-244?

Oczywiście! Nasi klienci otrzymają również instrukcje konfiguracji dostarczane w komplecie. Możesz również pobrać instrukcję online. Wystarczy, że klikniesz tutaj!

Czy odległość między sondą a pojemnikiem jest istotna?

W zależności od lepkości i przewodności medium zalecamy naszym klientom zwykle zachowanie minimalnej odległości 2 cm.

Czy mogą wystąpić jakieś nieprawidłowości w wykrywaniu z oddzielnym wzmacniaczem?

Zalecamy klientom, aby nie używali kombinacji krótkiego pręta sondy i długiego kabla łączącego sondę z oddzielnym wzmacniaczem. Może to być powodem niedokładnych pomiarów. Jeśli napotkałeś tego typu problem, skontaktuj się z naszym działem sprzedaży:

Jaki kabel połączeniowy zastosować z sondą?

W naszym katalogu w kategorii akcesoria znajdziesz wszystkie odpowiednie kable połączeniowe.

Jakie typy czujników poziomu posiadacie w ofercie?

CAPTRON oferuje szereg różnych czujników poziomu dostosowanych do różnych wymagań, aplikacji i branż. W naszym aktualnym katalogu znajdziesz nie tylko te standardowe lecz także specjalne czujniki spełniające szereg ustalonych wymagań .

Czy czujniki poziomu CAPselect są zgodne z WHG?

Tak, kompaktowe sondy CAPselect i sondy CAA są odpowiednie i certyfikowane do zastosowań zgodnie z ustawą o zasobach wodnych.

Czy geometria pojemnika wpływa na wynik pomiaru?

Tak, należy wziąć pod uwagę geometrię pojemnika. Skontaktuj się z działem sprzedaży CAPTRON by poznać szczegóły:

Które sondy są odpowiednie do mediów o wysokich temperaturach?

Oddzielne sondy wzmacniacza są specjalnie zaprojektowane do mediów o wysokiej temperaturze. Są odpowiednie nawet w temperaturach do 180°C.

Czy moja sonda pasuje do medium?

Ze względu na dużą liczbę różnych mediów nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odnieść się do tego pytania. Skontaktuj się z działem sprzedaży CAPTRON by poznać odpowiedź:

Jakie są wartości DK?

W pomiarze pojemnościowym mierzona jest zmiana pojemności elektrycznej między elektrodami a otaczającym medium. Wyrażenie zmiany zależy od stałej dielektrycznej (w skrócie wartości DC) medium. Jeśli ten parametr jest stały, można wywnioskować zmierzoną pojemność głębokości umieszczenia elektrod w medium. W ten sposób wykrywana będzie nie tylko wartość graniczna, ale także określony ciągły poziom cieczy. Opracowana przez nas lista DC poinformuje Cię również o kompatybilności mediów.

Jakie maksymalne ciśnienie wytrzymują sondy CAPTRON?

Czujniki poziomu CAPTRON mogą być stosowane w środowiskach o maksymalnym ciśnieniu 10 barów.

Mam mieszadło w pojemniku, czy nadal mogę używać sondy CAT?

Tak, sondy CAT można używać wraz z mieszadłem dzięki VST (wzmocniony pręt sondy). Należy jednak zachować odległość do mieszadła. Nasz zespół sprzedaży chętnie doradzi w tych kwesitach. Skontaktuj się z nami pod adresem:

Jakie materiały wykorzystano do tworzenia pręta, gwintu i głowicy sondy?

Przyłącza procesowe (gwinty) są opcjonalnie dostępne w stali nierdzewnej V4A, teflonie i PEEK. Standardowy pręt sondy CAPTRON jest wykonany z pierwotnego teflonu (PTFE). Dodatkowe materiały prętowe, takie jak PEEK, są stosowane na życzenie klienta. Obudowy wzmacniaczy sond wykonane są z anodowanego aluminium, stali nierdzewnej V4A lub tworzywa sztucznego. Więcej informacji na temat poszczególnych obszarów można znaleźć w naszym katalogu pomiarów poziomu.

Czy pojemnościowe czujniki poziomu działają również w pojemnikach z tworzyw sztucznych?

Tak, sondy rurowe ze stali nierdzewnej i sondy z podwójnym prętem teflonowym również działają w pojemnikach z tworzyw sztucznych.

Jakie długości prętów są dostępne dla sond poziomu?

Nie produkujemy naszych prętów pomiarowych w prefabrykowanych długościach, ale na życzenie klienta możemy owe wykonać do długości 3000 mm.

Czy sondy posiadają ustawienia fabryczne?

Tak, sondy z prętem teflonowym (PTFE) są fabrycznie skalibrowane do wody z domyślną wartością DC około 80.

Jak długi jest czas dostawy ogólnodostępnych sond?

Z reguły dostarczamy standardowe czujniki poziomu prosto Niemiec w ciągu 1 do 2 tygodni. Dostawy za granicę trwają co najmniej 2-3 tygodnie. W przypadku niestandardowych zamówień prosimy o kontakt ze jednym z naszych sprzedawców.