15 MAJA 2020 R. | 3 MINUT CZYTAJ | REDAKCJA CAPTRON

Zapobieganie infekcjom w szpitalu

Szczególnie dużym zagrożeniem jest przenoszenie chorób za pośrednictwem powierzchni w miejscach, które są uczęszczane przez osoby należące do grup ryzyka, czyli w szpitalach, domach pomocy społecznej lub też domach seniorów. Osobom starszym lub z chorobami współistniejącymi należy zapewnić możliwość poruszania się w miarę możliwości maksymalnie sterylnych warunkach.

W takim otoczeniu przyciski pojemnościowe ułatwiały otwieranie drzwi lub sterowanie oświetleniem jeszcze w czasach przed epidemią koronawirusa: mieszkańcy i pacjenci nie musieli używać siły, aby włączyć przełączniki. Teraz szczególnie ważna staje się inna zaleta: ponieważ czas dotykania przycisku jest znacznie krótszy, a dotykany obszar może być znacznie mniejszy, ryzyko zarażenia jest zmniejszone. Jest to ważne, ponieważ w końcu nie każdy zawsze nosi rękawiczki. Ponadto przyciski pojemnościowe można również zainstalować w podłodze jako czujniki nożne, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko i wysiłek przełączania.

 

Dostawcy, tacy jak CAPTRON, są w stanie sprostać wyzwaniu maksymalnego poziomu higieny dzięki specjalnym modelom przycisków spełniających wymogi higieniczne. Aby osiągnąć najwyższy poziom higieny, przyciski oferowane są na przykład w wersjach ze stali nierdzewnej lub są specjalnie uszczelnione, by nie mogły się na nich osadzać bakterie, wirusy i zanieczyszczenia. Ponadto są niewrażliwe na alkaliczne i chemiczne środki czyszczące, dlatego też można je bez problemów często sterylizować. Właśnie dlatego technologia przycisków pojemnościowych jest już stosowana w salach operacyjnych i clean roomach.

+ Wyłączniki czuciowe w higienicznym wykonaniu

> Back to blog-overview

 

You have questions or need a personal consultation?

+ Please contact us