CAPTRON uruchamia międzynarodowe centrum kompetencyjne w dziedzinie oprogramowania

Wiadomości 25.05.2021: Powstały w listopadzie 2020 roku w Poznaniu oddział CAPTRON wnosi dziś znaczący wkład w dalszy rozwój strategiczny firmy.

Z jednej strony jest to miejsce sprzedaży, z którego obsługiwani są klienci z Europy Wschodniej, krajów bałtyckich oraz Finlandii. Z drugiej strony służy jako również centrum kompetencyjne w zakresie rozwoju oprogramowania w ramach globalnej sieci przedsiębiorstw CAPTRON. Pod kierownictwem Marcina Koerpela, dyrektora generalnego na Polskę, pracuje zespół specjalistów z obszaru rozwoju oprogramowania oraz pracowników zajmujących się obsługą klientów, jak również zarządzaniem kontaktami z klientami.

Stworzenie własnego, dedykowanego centrum kompetencyjnego w dziedzinie oprogramowania jest logicznym krokiem w strategicznym kierunku firmy: zmierza ona drogą transformacji z pozycji producenta sprzętu na poziom dostawcy usług dodatkowych oraz oprogramowania. W przyszłości firma CAPTRON będzie w stanie dostarczać klientom kompleksowe rozwiązania cyfrowe z jednego źródła – przy czym oprogramowanie i sprzęt są ze sobą ściśle powiązane.

„Dzięki naszemu trzeciemu oddziałowi poza obszarem Niemiec wzmacniamy dodatkowo naszą międzynarodową obecność i ukierunkowanie na klienta, zwracając się w sposób zamierzony w stronę rynków Europy Wschodniej, krajów bałtyckich i Finlandii”, stwierdza Marcin Koerpel. „Ponadto dzięki naszym projektom rozwojowym tutaj na miejscu możemy jeszcze dokładniej analizować i odpowiadać na potrzeby branży. Z niecierpliwością czekamy na to, aby nadać innowacjom firmy CAPTRON znaczący impuls”.

„Trend ten był przewidywalny już od dawna, ale w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zapotrzebowanie na rozwiązania cyfrowe ponownie znacznie wzrosło – szczególnie w przypadku logistyki wewnętrznej oraz produkcji. Dzięki naszemu centrum kompetencyjnemu w dziedzinie oprogramowania obraliśmy kurs na rozszerzenie naszej oferty usług cyfrowych i wspieranie rozwoju naszej globalnej grupy firm. Jednocześnie kluczowe znaczenie ma dla nas transfer wiedzy i nasz stały dalszy rozwój w sieci – gdyż to właśnie jest siła napędowa cyfrowej transformacji” – podsumowuje Philip Bellm.

+ CAPTRON Lokalizacje

csm_CAPTRON-Location-Posen-Eastern-Europe_d3dfe17276

Powiązane aktualności